Aksesuar Modelleri

Aksesuar Modelleri

5 Mart 2016 0 Yazar: fahriye

 

Aksesuarlar günlük hayatımızın gerek bayanlar için gerek ise erkeklerin giydiği kıyafetleri en iyi şekilde kombin etmek amacıyla vazgeçilmez tamamlayıcıları olmaktadır. Aksesuar denilince akla bayanlara ya da erkeklere ait tamamlayıcılar değil bir evin salonuna mutfağına ya da banyosuna ait tamamlayıcılar da olabilir.

Aksesuar modelleri için bayanlar ya da erkeklerin kullanmış olduğu aksesuarlara kolyeler küpeler bilezikler bileklikler saç bantları tokalar ya da yüzükler örnek olarak verilebilir. Ev için kullanılan aksesuar modelleri ise salon aksesuarları olarak kanepeler koltuklar sehpalar avizeler kitaplıklar verilebilir. Genel olarak aksesuarlara ise vazolar dekoratif aynalar seramik objeler mumluklar şamdanlar hayvan figürleri aksesuarları duvar panoları duvar saatleri ya da vazolar örnek olarak verilebilir.

Bayan ya da erkek aksesuar modellerine verdiğimiz örnekler içerisinde bunları kendi aralarında birçok modele ayırabiliriz. Örneğin gümüşten altından çelikten yapılan ya da gerçek olmayan imitasyondan yapılan aksesuarlar olabilir. Bunların dışında deniz kabuğu kolyeler halka küpeler deri bileklikler inciler boncuk ile yapılan bileklik modelleri olabilir. Küpe modellerin de halka ya da boncuk küpeler yüzük modellerinde tek taş çok taşlı eklem yüzükleri ya da alyans modelleri olabilir. Aksesuar modelleri için kolye modellerine baktığımız da ise seramik kolyeler doğal taşlı kolyeler boncuk ile yapılan kolyeler püsküllü kolyeler olabilir. Bilezik ve bileklik modellerine baktığımız da ise kelepçe bilezikler deriden yapılan bilezikler ya da el işi bilezikler aksesuar olarak kullanılmaktadır.

2016 Aksesuar Modelleri