Bayanlar İçin Değişik Şal Modelleri

Bayanlar İçin Değişik Şal Modelleri

29 Eylül 2016 0 Yazar: fahriye

Bayanların kullandıkları aksesuar çeşitlerinden biri de; şallardır. Kış mevsiminde kullanılan şallar çeşitli modellerde ve tasarımlarda karşımıza çıkar. Örgü şallar kadınların her zaman tercih ettikleri modellerin başında gelir. Çiçekli olan şallar daha zarif ayrıntılar içerdiği için tercih edilir.

1- Dantelli şal modelleri örgü ve dantelden meydana gelen şal modelleridir. Şal modellerinde örgüyle birleşik olan danteller şal modellerine farklı bir görünüm kazandırır. Dantel ayrıntılar örgü şal modelini daha modern bir görünüme taşır.

indir-2

2- Firkete işi şal modelleri değişik şal modelleri arasındadır. Bu tip şallarda püsküller dikkat çeker ve oldukça değişiktir. Bu nedenle firkete işi şallarda değişik renklerin yanı sıra krem gibi bilinen renklerde kullanılır.

bayanlara-puskullu-sik-sal-modeli-ve-yapilisi-1

3- Uç kısımları çiçek detaylı olan şal modelleri kalın kışlık modelleriyle dikkat çekiyor. Uç kısımlarında kısa püsküller yer alan şallarda çiçek detayları uç kısımdadır. Kalın örgü şallar kışın soğuk günlerinde sizi sıcak tutar.

orgu-gul-detayli-sal-modeli

4- Tığla örülen şal örneklerine bir örnek de ince el işi şal örnekleridir. Bu modeller son derece farklı olup sırt ve omuz kısmında oldukça şık görünür. Değişik bir model olduğu için kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

firkete-bayan-sal-modeli

5- Şal modelleri arasında renkli modelleriyle dikkat çeken şallarda yer almaktadır. İki renkli şallarda çiçek detayları uç kısımlarda yer alır. Büyük çiçekler şallara değişik bir görünüm kazandırır.
en-guzel-bayan-sal-modelleri