Düğün İçin Dış Çekim Yeri Önerileri 2019

Düğün İçin Dış Çekim Yeri Önerileri 2019

20 Ekim 2018 0 Yazar: admin

Düğünlerin olmazsa olmazı olan dış çekimler söz konusu olduğunda her geçen gün farklı bir fikrin ve yaratıcı bir düşüncenin ön plana çıktığını söyleyebiliyoruz. Düğün dış çekim önerileri ve fotoğraflara baktığımız zaman, eski zamanlarda düğün çekimleri daha çok stüdyolarda yapılır ve stüdyolarda photoshop yapılarak güncelleme yapılırdı. O zamanlar konaklar, doğal manzaralar tercih edilse de yine de çok da ön plana çıkan yapılar olduğunu söylemek mümkündü. Şimdi ise birbirinden farklı dış çekimler yapılmaktadır. Sizler için farklı dış çekim önerilerini derledik.

Kapadokya Dış Çekim Önerileri

Öncelikle ilk durağımız Kapadokya oldu. Kapadokya’da sabah güneş doğarken manzara eşliğinde çekilen dış çekim görüntülerinin eşsiz bir güzelliğe sahip olduğunu söylemek mümkün..

  • Kapadokya söz konusu olduğunda
  • Kızılçukur’da güneşin doğuşu
  • Göreme’de balon manzarası
  • Avanos’ta ırmak

Bunlar Kapadokya’da yapılabilecek en iyi tercihler arasında yer alıyor. Yine de Güzel Atlar Ülkesinde daha farklı dış çekim önerileri de denebilir.

Lavanta Bahçeleri

Ege Bölgesinde, Isparta’da yada Trakya’da çok çeşitli lavanta bahçeleri bulunuyor ve bu lavanta bahçelerinin gerçekten seyrine doyum olmuyor.

Deniz Manzarası

Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde deniz manzarası olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Yüksek bir yerden çekilen düğün fotoğrafları deniz manzarası ile birleşince gerçekten seyrine doyum olmayan görüntüler ortaya çıkarıyor.

Bu konuda bir dünya stüdyo fotoğrafı çekmiş Şahin Abimizle bu konuda konuştuk. Onun anlattıklarını aynen aktarmak istiyorum.  Dış çekim konusu son derece önemliyken parasının da yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Düğün Fotoğrafçısının İtirafları

Düğün fotoğrafı cidden zor bir konudur. Özellikle bir şehirde isim yapmış bir fotoğrafçı olursa o zaman durum daha ciddi ve işin içinden çıkılması zor bir hal alabilir. Çünkü o fotoğrafçı ünlü olmadan önce 100 tl ye yaptığı iş için artık 1000 tl istemeye başlamıştır.

Yani uzun lafın kısası bir fotoğraf çektirmeden önce fotoğrafçılar dünyasında kısa  bir araştırma yapmanızı öneriyorum. Bu sayede durduk yere fazla paralar ödemek zorunda kalmazsınız. Dış çekim konusunun ne kadar önemli olduğu unutulmamalıdır. Sonuçta dış çekim ciddi bir hatıra olacaktır.

Düğün fotoğrafçıları arasında birbirinden farklı olarak ortaya çıkan seçenekler ön plana çıksa bile yine de mekan tercihi çok da büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü fotoğrafçı ne kadar iyi olursa olsun sizi önemsemezse çok da iyi düğün fotoğrafları ortaya çıkmayacaktır.