Gelin Tacı Modelleri

Gelin Tacı Modelleri

2 Temmuz 2016 0 Yazar: admin

Merhaba sevgili arkadaşlar, bugünkü yazımız evlenmeyi düşünen gelin adaylarımızı daha çok yakından ilgilendirmektedir. Gelinliği tamamlayan bir aksesuar olarak düşünülen ve yapılan gelin başı saç modellerine bir güzellik katan gelin taçlarından bahsedeceğim bugün sizlere. Gelin tacı değişen moda ile birlikte sürekli farklı modeller ile karşımıza çıkmaktadır. Gelinlerin oldukça sık kullandığı ve kullanmaktan çok hoşlandığı gelin taçlarını her yerde kolayca bulamayabiliriz. Çoğu zaman bu taçlar özel yapım olarak yapılmaktadır. Çünkü hayalimizdeki modele ulaşmak bu kadar kolay olmayabilir. Gelin tacı seçerken, düğünü kır düğünü mü yoksa salon düğünü mü yapacaksınız ona göre seçmelisiniz. Kır düğünü tercih ediyorsanız çiçekli gelin taçları sizlere daha çok yakışacaktır. Hem yaz düğünü olacağından dolayı daha çok ruhunuzu yansıtacaktır. Salon düğünü ise taşlı veya da incili gelin taç modellerini deneyebilirsiniz. İşte karşınızda gelin tacı modelleri…

 

1- İncili Gelin Tacı

Genelde gelinliklerde de kullanılan inciler, gelin taçlarında da kullanılarak güzel bir kombin yapılabilir. İhtişama ve güzelliğine önem veren gelinler, bu incili gelin taçlarını daha bir sıklıkla tercih etmektedir. Gelinliği tamamlayan şık bir aksesuar olduğundan dolayı incili gelin taçları olmazsa olmazlardandır.

en-güzel-gelin-tacı-modelleri-48

2- Romantik Gelin Tacı

Vintage tarzından hoşlanan bayanlarımız için bu gelin taçları ideal olacaktır. Gelinliğe daha romantik bir hava katan bu taçlar, bayanlar tarafından çok beğenilmektedir. Açık saç modelleri ile daha çok yakışan bu taçları dilerseniz örgülü saç modellerinde de kullanabilirsiniz.

2016-gelin-tac-modelleri-14

3- Helen Tarzı Gelin Tacı

Son zamanlarda epey yaygın ve moda olan gelin taçlarından biri de helen tarzıdır. Alnı tam veya yarı kapatan modeller ile, kafamızın etrafını saran bu helen tarzı gelin taçları, kır düğünleri için daha ideal olabilir. Gelinlere ayrı bir hava ve tarz katan bu taçları sizde mutlaka denemelisiniz. Özellikle alnı açık bayanlar bu helen tarzına daha çok odaklanabilirler.

gelin-taç-modelleri-2011

4- Osmanlı Gelin Tacı

Epey popüler olan Osmanlı dönemi, gelin adaylarının oldukça dikkatini çekmektedir. Eski geleneklerimizi yansıtan gösterişli ve taşlı gelin taçları epey bir iddaalı durmaktadır. Bu tarz bir gelin tacı kullanacaksak gelinliği de Osmanlı zamanına uygun almalıyız ki bir kombin oluşabilsin.

2013-2014 gelin tacı modeli

5- Fransız Usulü Gelin Tacı

Daha çok yabancılarda rastladığımız bu gelin taçlarını genelde bayanlarımız nikahlarında kullanmaktadır. Düğünlerde de tercih edilebilen bu gelin taçlarını ister açık ister topuz modellerde kullanabilirsiniz.

guzel-bir-gelin-taci-1mF

6- Çiçekli Gelin Tacı

Kır düğünlerinin olmazsa olmaz taçlarından olan çiçekli gelin taçları son zamanlarda epey yaygınlaşmıştır. Gelinliğe çok yakışan ve gelinlerin güzelliğini daha bir yansıtan çiçekli gelin taçları oldukça beğenilen bir modeldir.

Gelin-taci-modelleri-36

7- Taşlı Gelin Tacı

Gösterişine önem veren bayanların sıklıkla kullandığı bir diğer model de taşlı gelin taçlarıdır. Oldukça şık ve güzel duran taşlı gelin taçlarını daha çok topuz saç modellerinde kullanabiliriz.

sade-görünümlü-yeni-sezon-gelin-tacı-modeli