Kapalı mayo modelleri

Kapalı mayo modelleri

15 Şubat 2016 0 Yazar: fahriye

 

                Tesettürlü bayanların denize veyahut havuza girecekleri zaman giydiği mayoya haşema denilmektedir. Haşemanın bir diğer ismi kapalı mayodur. Bu yazımızda sizlere kapalı mayo modellerini inceleyeceğiz.

Likralı & Dokuma Mayolar

                Kapalı mayo olarak bilinen haşemaların üretildiği kumaşlar likralı ya da dokuma olmaktadır. Her ikisi de uygundur, kalitelidir. Bunu mayonun vücudunuza yapışmamasından ve çabuk kurumasından anlayabilirsiniz. Aynı şekilde bone ve eşarbınızın kalitesini de gözden geçirmenizde fayda var.

Tulumlu, Taytlı ve Pantolonlu Mayolar

                Kapalı mayoları tulumlu, taytlı ve pantolonlu olarak da ayırabiliriz. Birey hangisi ile rahat ediyorsa onu tercih etmelidir. Tayt bacaklarınızı saracak ve ince gösterecektir. Pantolon ve tulumda ise oldukça rahat edeceksiniz. Bu üç alternatiften birini seçerken göze almanız gereken tek nokta rahatlık ve dışardan görünüm.

Güneş Geçiren Mayolar

                Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza birçok kolaylık geldiği doğru. Bilindiği üzere kapalı mayo yani haşema giyen bir bayanın güneşlenmesi pek doğru değildi. Çünkü teni bronzlaşmayacaktır. Şayet kapalı mayo giyiyor fakat bronzlaşmak istiyorsanız güneş geçiren mayolardan almanız artık yeterli olacaktır.

Renk & Beden Ölçüsü

                Bahsi edilen kapalı mayo modellerinde daha çok kapalı renkler tercih ediliyor. Lacivert ve siyah gibi. Fakat mor, pembe, lila, petrol mavisi, turkuaz gibi renklerde mayolar da mevcuttur. Beden olarak XS, S, M, L, XL ve XXL beden ölçülerinde mayolar bulabilirsiniz. Büyük beden haşemalar piyasada mevcuttur.