Uzun abiye modelleri

Uzun abiye modelleri

5 Şubat 2016 0 Yazar: fahriye

Görünümde yeterince sade olduğu koşulda büyük bir zarafet ve asalet yakalayan uzun abiye modelleri, günümüzde de birçok kadın tarafından tercih edilmekte. Değişik eteklerle ve üst kısmın çeşitlendirilmesiyle tasarlanan modellerin en fazla tercih edilenleri ise şöyle:

Balık kesim kolsuz modeller:

Balık kesim yani diz itibariyle genişleyen eteklerle ve kol kısımlarının omuz altından birleşmesiyle tasarlanan bu modeller, kesinlikle abartı barındırmıyor. Daha çok parlak kumaşlarla oluşturulan bu abiyelerin abiyeyle aynı yahut siyah renkli dirseğe kadar uzanan saten eldivenlerle kullanılması ise asalet ve zarafetin ilk koşulu gibi! Arka kısmının kuyruklu olabileceği gibi sade da bırakılabileceği modellerde, genellikle kırmızı, lacivert, siyah gibi koyu renkler tercih ediliyor.

Yırtmaç detaylı straplez modeller:

Abiye dendiğinde akla gelen ilklerden biri olan yırtmaçlı uzun straplez abiye modellerinde de oldukça sık kullanılmakta. Özellikle yan taraflarda kullanılan ve bir hayli derin yırtmaçlar, üst kısmın işlemeli straplez detaylarıyla birleştiğinde oldukça görkemli ve seksi bir görüntü yaratıyor. Renk konusunda tamamen kişinin tercihi belirleyici unsur olurken, yine en çok kullanılan renkler arasında saks mavisi, turkuaz, kırmızı gibi canlı renkler görülüyor.

Sırt dekolteli modeller:

Uzun eteklerle kullanımı sonucu muhteşem bir görüntü sağlayan derin sırt dekolteli payetli yahut saten abiyeler, bu yıl da kadınların bir numaralı tercihi olmaya aday durumda. Özellikle sırt kısmının ten rengi transparan bir kumaşla kaplanıp çeşitli işlemelerin yer verildiği sırt dekolteli abiye modelleri, tercihini görkemden ve ihtişamdan yana kullanan bayanlar için üretilmekte.